Programová nabídka Telly

Omlouváme se, ale program již není aktuální.

Divoká říše divů: Ostrovy evoluce

Orig. název: Nature's Wonderlands: Islands of Evolution

Žánr: Dokumentární
Rok: 2016
Země původu: Velká Británie
Délka: 3 min
Režie: Sebastian Duthy

V této třídílné řadě zjišťuje profesor Richard Fortey, proč jsou ostrovy přírodní laboratoří evoluce. Setká se s několika jedinečnými druhy, které na nich žijí. Ukážeme si, že evoluce není jen o přežití těch nejsilnějších. Představíme si životní cyklus ostrovů od jejich vzniku a kolonizace po rozkvět evoluční tvořivosti, jež často doprovází jejich zralost. Rovněž se zaměříme na to, k čemu dojde, když ostrov dosáhne konce své životnosti a blíží se k zániku. Při pátrání po skrytých pravidlech ostrovní evoluce se profesor Fortey setká v deštném pralese Madagaskaru s divokými lemury. Ve skalních tůňkách na Havaji narazí na krevety odolné kyselinám a na Madeiře pak na obrovské pavouky z čeledi slíďákovitých.

Vyzkoušejte až na měsíc zdarma

Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí s tím související ochrana soukromí a smluvní podmínky společnosti Google.

Vyplňte správně všechna pole webového formuláře.

Na email obdržíte jednoduchý návod k přihlášení do Telly.

Na telefon vám pošleme přihlašovací údaje. Můžete ihned začít sledovat na 14 dní zdarma.

Tip: 14 denní zkušební období si můžete zdarma prodloužit o další 2 týdny. Stačí nám vyplnit dotazník, který vám na konci zkušebního období zašleme. Automaticky si tak aktivujete dalších 14 dní zábavy zdarma.

Upozornění: Kanál Premier Sport s přenosy UFC a Premier League není součástí balíčku Střední. Pokud si přejete sledovat sportovní přenosy, zakupte si balíček Sport online a můžete fandit ihned.