Programová nabídka Telly

Formule 1

Žánr: Sportovní

Formule 1 je královskou disciplínou v motorsportu. Závody F1 se jezdí na úrovni Mistrovství světa ve dvou kategoriích – Mistrovství světa jezdců Formule 1 a Mistrovství světa konstruktérů Formule 1.  Oficiálně je každý závod označen francouzským slovem Grand Prix (pro nás známý také jako Velká cena) a zpravidla probíhá na uzavřených autodromech nebo tratích, případně i na oblíbených městských okruzích k tomu určených. Organizace spadá pod Mezinárodní automobilovou federaci (angl. zkratka FIA) sídlící v Paříži.

Kde sledovat F1?

Nalaďte si naše kanály Sport1 HD a Sport2 HD! Tento kanál obsahují balíčky Střední, Velký a Sport.

Sport online
na 14 dní

Kompletní sportovní zážitek na 2 týdny.

(18 Kč za 1 den)
250 Kč

Sport online
na 30 dní

Ideální volba pro váš sportovní měsíc.

(10 Kč za 1 den)
300 Kč

Sport online
na 365 dní

Maximální sportovní zábava na celý rok.

(8 Kč za 1 den)
3000 Kč
(*Nutné vytvořit registraci. Opakovaná platba)

Zajímavosti o F1

Kteří jezdci a týmy jsou nejúspěšnější?

Králem s počtem sedmi získaných titulů Mistra světa a 91 vítězství mezi jezdci byl až do roku 2020 německý pilot Michael Schumacher, než jej dorovnal britský pilot Lewis Hamilton. Nelze opomenout německého pilota Sebastiana Vettela, španělského pilota Fernanda Alonsa a aktuální nizozemskou hvězdu Maxe Verstappena. Legendami zůstávají Niki Lauda, Kimi Räikkönen, Alain Prost nebo Ayrton Senna.
Z více než 120 konstruktérských týmů za celou dobu své existence vedou nejstarší italský tým Ferrari a německý tým Mercedes.

Kde se konají závody F1?

Kromě tradičních evropských zemí, mezi které patří například Itálie, Nizozemsko, Rakousko nebo Španělsko, lze sledovat sérii Grand Prix i ze vzdálenějších destinací, ať už je to Japonsko, Austrálie a nově v sezóně 2022 i Miami (USA).

Jak se mění vzhled závodních automobilů?

Technické vybavení vozů F1 je od roku 2022 podrobeno revolučním změnám. Kromě výměny motorů a pneumatik na širší (osmnáctipalcové a nízkoprofilové) se nově jezdí s kryty nad předními koly a jinak vypadají i zadní křídla. Do roku 2026 chce také vedení F1 používat už jen biopaliva. Všechny změny mají za cíl těsnější souboje, více možností předjíždění ale také lepší bezpečnost jezdců.

Historie F1

První závod mistrovství světa Formule 1, který odstartoval bohatou a napínavou historii této disciplíny, se odjel 13. května 1950 a jednalo se o Grand Prix Velké Británie. Plynule tak navázal na tradici Velkých cen automobilů, které se jezdily už od roku 1906. Druhá kategorie, Mistrovství světa konstruktérů Formule 1, je pak následovala v roce 1958. Týmy se na svých vozech prezentovaly národními barvami a po roce 1968 se s přílivem sponzorů přešlo na týmové barvy i pojmenování.

Vyzkoušejte Telly na 14 dní zdarmaTyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí s tím související ochrana soukromí a smluvní podmínky společnosti Google.

Vyplňte správně všechna pole webového formuláře a zadejte svou platební kartu. Pro ověření karty si strhneme 1 Kč, kterou do 4 dní vrátíme zpět.

Na email obdržíte jednoduchý návod k přihlášení do Telly. SMS zprávou vám pošleme přihlašovací heslo.

Na telefon vám pošleme přihlašovací údaje. Můžete ihned začít sledovat na 14 dní zdarma. Bezplatné období můžete kdykoliv ukončit. Po uplynutí zkušební doby přejdete na placenou verzi, dle balíčku, který jste si vybrali.

Poznejte všechny vychytávky internetové televize. Pozastavte si obraz, přetočte, vybírejte pořady z archivu dle hodnocení a nahrávejte.

Součástí bezplatného 14 denního období nejsou kanály Nova Sport 3 a Nova Sport 4 ani možnost nahrávat pořady. Tyto kanály a možnost nahrávání se vám zaktivují v případě, že se rozhodnete dále pokračovat v placené verzi.