Auto-moto

Formule 1

Formule 1 je královskou disciplínou v motorsportu. Závody F1 se jezdí na úrovni Mistrovství světa ve dvou kategoriích – Mistrovství světa jezdců Formule 1 a Mistrovství světa konstruktérů Formule 1.  Oficiálně je každý závod označen francouzským slovem Grand Prix (pro nás známý také jako Velká cena) a zpravidla probíhá na uzavřených autodromech nebo tratích, případně i na oblíbených městských okruzích k tomu určených. Organizace spadá pod Mezinárodní automobilovou federaci (angl. zkratka FIA) sídlící v Paříži. Kde sledovat F1? Nalaďte si náš kanál Nova Sport 5! Tento kanál obsahují balíčky Střední, Velký a Sport.

Více o sportu

MotoGP

MotoGP patří mezi ikony motorsportu. Jedná se o nejstarší motoristické mistrovství světa. První ročník se konal již v roce 1949. Jezdci na těch nejsilnějších motocyklech předvádějí vskutku heroické výkony, při kterých se divákům někdy skutečně tají dech. Stroje jezdců dosahují rychlosti převyšující 320 km/h a legendy MotoGP jsou tak skutečné celebrity. I ti, co soutěž příliš nesledují, jistě znají jména jako Valentino Rossi, Michael Doohan nebo Marc Marquéz. MotoGP má velkou fanouškovskou základnu i u nás. Přestože žádný český jezdec v těchto závodech dosud příliš neuspěl, diváci si u nás tento sport oblíbili. Třeba i díky tomu, že jednou z destinací, kde se závody pravidelně jezdily, je Masarykův okruh v Brně. Mezi české závodníky patří například Filip Salač, který jezdí…

Více o sportu

NASCAR

Americká automobilová soutěž. Kde sledovat NASCAR? Nalaďte si naše kanály Nova Sport3 a Nova Sport 4! Tento kanál obsahují balíčky Střední, Velký a Sport.

Více o sportu

Sledujte Telly na 14 dní zdarma

Vyzkoušejte Telly na 14 dní zdarma. Stačí pár kliků.

Vyzkoušejte Telly zdarma

Sledujte Telly na 14 dní zdarma