Programová nabídka Telly

Omlouváme se, ale program již není aktuální.

Joker

Joker 85 %

Orig. název: Joker

Žánr: Drama / Krimi / Thriller
Rok: 2019
Země původu: USA
Délka: 122 min

Adaptací známého komiksového šílence existuje mnoho, avšak americký psychologický thriller režiséra Todda Phillipse z roku 2019 mezi nimi nepochybně vyčnívá. Jedním z důvodů je i fenomenální herecký výkon Joaquina Phoenixe, který ztvárnil hlavní roli zkrachovalého komedianta Arthura Flecka a později za ni dostal i Oscara za nejlepšího herce.

Příběh vycházející z komiksové předlohy je strhujícím psychologickým portrétem Batmanova protikladu, a sice společenského outsidera, který se rozhodne vynutit si pozornost brutálním násilím. Nepříliš úspěšný pouliční komediant a nájemný klaun Arthur Fleck se velmi dlouho pohybuje na tenké hraně mezi realitou a šílenstvím. Říká se mu Joker neboli anglicky vtipálek – přezdívku mu vymyslel úspěšný televizní bavič ztvárněný hercem Robertem De Nirem. Je to ale označení spíše zlomyslné a ironické, protože skutečným důvodem ke smíchu tu totiž není Arthurova vtipnost, ale trapnost, neohrabanost a až komická snaživost. Nebo to jsou snad jeho nekontrolovatelné záchvaty smíchu? Jenže právě ty nejsou projevem komediálního talentu, jak se může na první pohled zdát, ale počínající duševní choroby, což divák zatím netuší…

Když se sečte chorá mysl, fyzická šikana a pocit zneuznanosti v kariéře, stačí už jen drobná záminka k tomu, aby tekla krev a přišlo ke slovu násilí. Když se Arthur jednoho dne potlouká ve svém směšném obleku klauna ulicemi města Gotham plného odpadků a krys, dostane se do brutálního konfliktu s partou zlodějů. Právě tato událost v hlavním hrdinovi něco nevratně změní a všemi vysmívaný Fleck se začne čím dál více propadat do temnot šílenství. Postupně se mění v miláčka davů a ikonu zločinu, kterou bude brzy pro jeho nenapodobitelný podpis znát celý svět pod jménem Joker.

Vyzkoušejte Telly na 14 dní zdarmaTyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí s tím související ochrana soukromí a smluvní podmínky společnosti Google.

Vyplňte správně všechna pole webového formuláře a zadejte svou platební kartu. Proveďte autorizační platbu 1 Kč, díky které si ověříme platnost vaší karty.

Na email obdržíte jednoduchý návod k přihlášení do Telly. SMS zprávou vám pošleme přihlašovací heslo.

Na telefon vám pošleme přihlašovací údaje. Můžete ihned začít sledovat na 14 dní zdarma. Bezplatné období můžete kdykoliv ukončit. Po uplynutí zkušební doby přejdete na placenou verzi, dle balíčku, který jste si vybrali.

Poznejte všechny vychytávky internetové televize. Pozastavte si obraz, přetočte, vybírejte pořady z archivu dle hodnocení a nahrávejte.

Součástí bezplatného 14 denního období nejsou kanály Nova Sport 3 a Nova Sport 4 ani možnost nahrávat pořady. Tyto kanály a možnost nahrávání se vám zaktivují v případě, že se rozhodnete dále pokračovat v placené verzi.