Programová nabídka Telly

Omlouváme se, ale program již není aktuální.

Nejjedovatější zvířata světa

Orig. název: World's Most Toxic Animals

Žánr: Dokumentární
Rok: 2021
Země původu: Austrálie
Délka: 2 min
Režie: Brennan Nurthen

Zvířata na celém světě se po miliony let utkávala v evolučních závodech ve zbrojení toxickými jedy. Predátoři si zdokonalovali rychle působící a smrtící jedy, ale kořist se bránila silnými jedy a důmyslnými systémy jejich přenosu. Vznikla tak řada chemických koktejlů, které jsou tak složité a jedinečné, že věda teprve začíná odhalovat záhadu jejich fungování. Umožňují tak různým tvorům, jakými jsou pavouci, hadi a medúzy, znehybnit protivníka mnohonásobně většího než oni, a to jediným zásahem. Ve dvou epizodách tohoto seriálu se zblízka seznámíme s některými z nejjedovatějších živočichů světa, abychom pochopili, jak cílí na své oběti, jaké chemické látky používají k přizpůsobení svých útoků a jak je člověk může nejlépe přežít.

Vyzkoušejte až na měsíc zdarma

Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí s tím související ochrana soukromí a smluvní podmínky společnosti Google.

Vyplňte správně všechna pole webového formuláře.

Na email obdržíte jednoduchý návod k přihlášení do Telly.

Na telefon vám pošleme přihlašovací údaje. Můžete ihned začít sledovat na 14 dní zdarma.

Tip: 14 denní zkušební období si můžete zdarma prodloužit o další 2 týdny. Stačí nám vyplnit dotazník, který vám na konci zkušebního období zašleme. Automaticky si tak aktivujete dalších 14 dní zábavy zdarma.

Upozornění: Kanál Premier Sport s přenosy UFC a Premier League není součástí balíčku Střední. Pokud si přejete sledovat sportovní přenosy, zakupte si balíček Sport online a můžete fandit ihned.