Programová nabídka Telly

NFL

NFL

Žánr: Sportovní

National Football League, zkráceně NFL, je nejvyšší profesionální ligou amerického fotbalu. V současnosti je NFL nejbohatší sportovní soutěží na světě a svou prestiží předčila za velkou louží i ostatní populární soutěže NBA (basketbal) či NHL (hokej). Jedná se o jeden z nejnáročnějších sportů co se pravidel týče – herní situace se často mění a hra se tak neustále vyvíjí.

Ligu tvoří 32 amerických týmů, rozdělených po 16ti do 2 konferencí – AFC (American Football Conference) a NFC (National Football Conference). Každá konference je složena ze 4 divizí, jejichž názvy jsou určeny světovými stranami a jednotlivé divize jsou ještě rozděleny do 4 týmů. Hrací sezóna trvá v NFL 18 týdnů, přičemž každý tým v ní odehraje 17 utkání s jednou týdenní pauzou. Následuje play-off a dva vítězné týmy se poté utkají ve finálovém zápase – SuperBowlu.

 

Sport online
na 14 dní

Kompletní sportovní zážitek na 2 týdny.

(21 Kč za 1 den)
300 Kč

Sport online
na 30 dní

Ideální volba pro váš sportovní měsíc.

(12 Kč za 1 den)
350 Kč

Sport online
na 365 dní

Maximální sportovní zábava na celý rok.

(10 Kč za 1 den)
3500 Kč
(*Nutné vytvořit registraci. Opakovaná platba)

Zajímavosti o NFL

Které kluby jsou nejúspěšnější?

Nejvíce výhrami a tituly se mohou pyšnit týmy Green Bay Packers, New England Patriots, Chicago Bears či Pittsburgh Steelers. Hlavní cenou pro vítěze sezóny je trofej Vince Lombarda (bývalý hlavní trenér klubu Green Bay Packers, který dovedl svůj tým k mnoha vítězstvím, včetně SuperBowlu).

Co je SuperBowl?

Celosvětově známý fenomén SuperBowl je finální zápas dvou týmů NFL, které zvítězily v play-off a koná se každý rok v únoru. Především v Americe jde o jednu z nejsledovanějších a nejnavštěvovanějších sportovních událostí v roce, proto musí být splněno hned několik podmínek pro jeho konání – kapacita stadionu, která musí být minimálně 65 tisíc diváků, dostatečné množství hotelů v okolí a také prostor pro týmy i fanoušky. SuperBowl nabízí každoročně i kulturní zážitky v podobě tzv. halfttime show (poločasový program). Jedná se o hudební vystoupení slavných zpěváků a zpěvaček, která jsou vytvořena speciálně jen pro tuto příležitost.

Jak je to s americkým fotbalem v ČR a v Evropě?

Americký fotbal se do České republiky dostal až počátkem 90. let, kdy vznikly první kluby. V současnosti je zde 30 týmů s více než 4500 hráči. Mezi nejvýraznější jména současnosti patří například Josef Fuksa nebo Ivana Hájková, z týmů vedou jednoznačně Prague Black Panthers. Jednotně všichni hrají pod Českou asociací amerického fotbalu. Popularitu českého národa si tento sport získal právě díky NFL. V celoevropském srovnání jsou nejlepší ligy v Německu a Rakousku.

Historie NFL

Historické kořeny amerického fotbalu můžeme hledat v 19. století. Tzv. Princeton Rules se hrál výhradně v prostředí nejlepších univerzit (Princeton, Yale a Harvard) a vycházel ze základních principů evropského fotbalu a rugby. Sportovní asociace vznikla v roce 1920 v USA s původním názvem American Professional Football Association a zpočátku ji tvořilo pouze 11 týmů. Stávající název National Football League nese od roku 1922, první oficiální zápas byl však odehrán až o několik let později, v roce 1933. Do širšího povědomí se NFL dostala v polovině 60. let, kdy se zápasy začaly vysílat v televizi.

Vyzkoušejte Telly na 14 dní zdarmaTyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí s tím související ochrana soukromí a smluvní podmínky společnosti Google.

Vyplňte správně všechna pole webového formuláře a zadejte svou platební kartu. Proveďte autorizační platbu 1 Kč, díky které si ověříme platnost vaší karty.

Na email obdržíte jednoduchý návod k přihlášení do Telly. SMS zprávou vám pošleme přihlašovací heslo.

Na telefon vám pošleme přihlašovací údaje. Můžete ihned začít sledovat na 14 dní zdarma. Bezplatné období můžete kdykoliv ukončit. Po uplynutí zkušební doby přejdete na placenou verzi, dle balíčku, který jste si vybrali.

Poznejte všechny vychytávky internetové televize. Pozastavte si obraz, přetočte, vybírejte pořady z archivu dle hodnocení a nahrávejte.

Součástí bezplatného 14 denního období nejsou kanály Nova Sport 3 a Nova Sport 4 ani možnost nahrávat pořady. Tyto kanály a možnost nahrávání se vám zaktivují v případě, že se rozhodnete dále pokračovat v placené verzi.