Programová nabídka Telly

Omlouváme se, ale program již není aktuální.

Ostře sledované vlaky

Ostře sledované vlaky Logo ČSFD 83 %

Orig. název: Ostře sledované vlaky

Žánr: Drama / Komedie
Rok: 1966
Země původu: Československo
Délka: 92 min

Mladý elév Miloš Hrma se zaučuje na výpravčího na železniční stanici v malém městě. Okupační léta jsou v plném proudu, a zatímco všude kolem zuří válka, Miloš svádí nesnadný boj se svou nesmělostí a z dospívajícího chlapce se pomalu mění v mladého muže. Po nezdařeném pokusu o sebevraždu kvůli milostným neúspěchům se nakonec najde jak v práci na stanici, tak i ve vztahu k ženám. Válka se vyznačuje mimo jiné tím, že odhaluje lidské charaktery rychleji než v dobách míru. I mladého Miloše osud postaví před nečekanou zkoušku hrdinství, a tak mu nezbyde nic jiného než dokázat, že je opravdový chlap. Při amatérské odbojářské akci však tragicky zahyne.

Příběh se odehrává v protektorátním Československu a předlohou mu byla skutečná událost – výbuch německého muničního vlaku, který byl odpálen skupinou partyzánů 2. března 1945 nedaleko vlakové stanice Stratov. Jde o první celovečerní film režiséra Jiřího Menzela, který ho natočil na motivy stejnojmenné novely Bohumila Hrabala. Film z roku 1966 vzbudil velký ohlas doma i ve světě hlavně pro své originální, syrové vylíčení období druhé světové války v kontrastu s intimními trably dospívajícího železničáře Snímek získal mnoho domácích i mezinárodních cen, mezi nimi dokonce v pořadí druhého Oscara pro českou kinematografii. V hlavní roli exceluje Václav Neckář, pro kterého to byla vůbec první filmová role. Za zmínku stojí i herecké výkony Josefa Somra v roli výpravčího Hubičky, Libuše Havelkové jako přívětivé paní přednostové či Vlastimila Brodského coby kolaborantského rady.

Vyzkoušejte Telly na 14 dní zdarmaTyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí s tím související ochrana soukromí a smluvní podmínky společnosti Google.

Vyplňte správně všechna pole webového formuláře a zadejte svou platební kartu. Proveďte autorizační platbu 1 Kč, díky které si ověříme platnost vaší karty.

Na email obdržíte jednoduchý návod k přihlášení do Telly. SMS zprávou vám pošleme přihlašovací heslo.

Na telefon vám pošleme přihlašovací údaje. Můžete ihned začít sledovat na 14 dní zdarma. Bezplatné období můžete kdykoliv ukončit. Po uplynutí zkušební doby přejdete na placenou verzi, dle balíčku, který jste si vybrali.

Poznejte všechny vychytávky internetové televize. Pozastavte si obraz, přetočte, vybírejte pořady z archivu dle hodnocení a nahrávejte.

Součástí bezplatného 14 denního období nejsou kanály Nova Sport 3 a Nova Sport 4 ani možnost nahrávat pořady. Tyto kanály a možnost nahrávání se vám zaktivují v případě, že se rozhodnete dále pokračovat v placené verzi.