Programová nabídka Telly

Omlouváme se, ale program již není aktuální.

Spalovač mrtvol

Spalovač mrtvol 89 %

Orig. název: Spalovač mrtvol

Žánr: Drama / Horor / Komedie / Psychologický / Thriller
Rok: 1968
Země původu: Československo
Délka: 96 min

Legendární československý snímek režiséra Juraje Herze vypráví na pozadí velkých dějin na konci 30. let příběh o podivínském zaměstnanci krematoria Karlu Kopfrkinglovi. Ten vede navenek spořádaný až asketický život – má ženu a dvě děti, je oddaný své práci, nekouří ani neholduje alkoholu. Pod touto maskou však dřímá duševně narušený jedinec, jemuž se na setkání Spolku přátel žehu stane osudným seznámení se zapřisáhlým fašistou Walterem Reinkem. Inspirován jeho myšlenkami vstoupí do nacistické strany a začne se účastnit štvanic na židovské spoluoobčany.

Úsporné drama s nádechem hororu je podobenstvím o patologickém vývoji člověka, který přijímá zlo. Pod vlivem fašistické ideologie odkrývá svou pravou tvář a pěstuje v sobě nebezpečný komplex spasitele. Děj vrcholí v okamžiku, kdy se rozhodne i pro násilnou „záchranu“ své vlastní rodiny židovského původu. Smrt se pro něj stává nástrojem očisty a vysvobozením pro všechny ztracené duše. Ve jménu zvrácené ideologie páchá neodvratitelné zlo – udavačství, spolupráce na masovém vyvražďování a zrada národa, ke kterému se dosud sám hlásil.

Film Spalovač mrtvol byl uveden v roce 1968 podle stejnojmenné novely spisovatele Ladislava Fukse a patří do zlatého fondu české kinematografie. V hlavní roli exceluje Rudolf Hrušínský. Zajímavostí je, že byl film natočen v uvolněné atmosféře 60. let ještě před vpádem vojsk Varšavské smlouvy. Jen díky tomu měl režisér volnou ruku a naprostou tvůrčí svobodu bez vlivu komunistických ideologů. Film se po roce 1969 dostal na seznam zakázaných filmů – zákaz činnosti dostali i protagonisté filmu.

Vyzkoušejte Telly na 14 dní zdarmaTyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí s tím související ochrana soukromí a smluvní podmínky společnosti Google.

Vyplňte správně všechna pole webového formuláře a zadejte svou platební kartu. Proveďte autorizační platbu 1 Kč, díky které si ověříme platnost vaší karty.

Na email obdržíte jednoduchý návod k přihlášení do Telly. SMS zprávou vám pošleme přihlašovací heslo.

Na telefon vám pošleme přihlašovací údaje. Můžete ihned začít sledovat na 14 dní zdarma. Bezplatné období můžete kdykoliv ukončit. Po uplynutí zkušební doby přejdete na placenou verzi, dle balíčku, který jste si vybrali.

Poznejte všechny vychytávky internetové televize. Pozastavte si obraz, přetočte, vybírejte pořady z archivu dle hodnocení a nahrávejte.

Součástí bezplatného 14 denního období nejsou kanály Nova Sport 3 a Nova Sport 4 ani možnost nahrávat pořady. Tyto kanály a možnost nahrávání se vám zaktivují v případě, že se rozhodnete dále pokračovat v placené verzi.