Programová nabídka Telly

Omlouváme se, ale program již není aktuální.

Tři oříšky pro Popelku

Tři oříšky pro Popelku Logo ČSFD 86 %

Orig. název: Tři oříšky pro Popelku

Žánr: Pohádka
Rok: 1973
Země původu: Československo, Východní Německo
Délka: 75 min

Česko-německá filmová pohádka, která i po čtyřiceti letech od uvedení rezonuje v každém z nás. Příběh sleduje Popelku, dívku, která musí snášet ústrky od své nevlastní matky a sester. Popelka vše s pokorou snáší a nejraději tráví čas se svým koněm a pejskem Tajtrlíkem. Jednoho dne od svého otce dostane tři lískové oříšky, které se nakonec ukážou jako kouzelné. První oříšek v sobě skrývá lovecký komplet s kamizolou. Ten si na sebe Popelka oblékne a vyrazí na projížďku do lesa, kde již podruhé narazí na prince. Ten si ji splete s myslivcem a netuší, že se jedná o dívku, kterou už v dříve v lesích pronásledoval.

Další oříšek odkryje nádherné plesové šaty a Popelka se i přes zákaz macechy vydá na očekávaný královský bál. Díky závoji ji nikdo nepozná, ani princ, který je Popelkou naprosto uchvácen. Ta ovšem musí z plesu včas odejít, aby byla doma dříve, než nevlastní matka se sestrami. Po sobě zanechá pouze střevíček, který se jí při úprku vyzuje. Princ tak má jedno jediné vodítko, díky kterému může Popelku najít, a rozhodne se, že střevíček nasadí každému děvčeti v okolí, dokud svou vysněnou dívku nenajde.

Popelka je původně pohádkou od bratří Grimmů. V Čechách ji ale známe zejména od Boženy Němcové. Její příběh O Popelce sloužil i jako předloha k filmu. Přesto se ho scénárista František Pavlíček tolik nedržel. Původní pohádka je totiž spíše hororově laděná. Popelku ve filmu ztvárnila Libuše Šafránková a prince si zahrál Pavel Trávníček.

Vyplňte správně všechna pole webového formuláře a zadejte svou platební kartu. Proveďte autorizační platbu 1 Kč, díky které si ověříme platnost vaší karty.

Na email obdržíte jednoduchý návod k přihlášení do Telly. SMS zprávou vám pošleme přihlašovací heslo.

Na telefon vám pošleme přihlašovací údaje. Můžete ihned začít sledovat na 14 dní zdarma. Bezplatné období můžete kdykoliv ukončit. Po uplynutí zkušební doby přejdete na placenou verzi, dle balíčku, který jste si vybrali.

Poznejte všechny vychytávky internetové televize. Pozastavte si obraz, přetočte, vybírejte pořady z archivu dle hodnocení a nahrávejte.

Součástí bezplatného 14 denního období nejsou kanály Nova Sport 3 a Nova Sport 4 ani možnost nahrávat pořady. Tyto kanály a možnost nahrávání se vám zaktivují v případě, že se rozhodnete dále pokračovat v placené verzi.