Programová nabídka Telly

UFC

UFC

Žánr: Sportovní

Ultimate Fighting Championship, zkráceně UFC, je americká společnost, která organizuje nejslavnější zápasy ve smíšených bojových umění, jinak známé jako MMA (Mixed martial arts). UFC vznikla v roce 1993 v USA a jejím prezidentem je Dana White. První akce UFC proběhla 12. listopadu 1993 v Denveru.

Za svou 28letou historii se stala jednou z nejbohatších sportovních značek světa. Nicméně kořeny těchto soubojů sahají až do antiky, základy najdeme v bojovém sportu zvaném Pankration. UFC zápasy kombinují bojové umění, jako je box, judo, karate, taekwon-do, brazilské jiu jitsu nebo muay thai. Během let se techniky různě proměňovaly, a tak dnes takový zápas shrnujeme jednoduše právě jako MMA.

Svá pravidla ale tato soutěž samozřejmě má. UFC má 12 váhových kategorií, které se dělí podle váhy, ale také na muže a ženy. Výjimečně je možné se domluvit na účasti v zápase, kde se utkají muži nezávisle na váhových limitech. Takový zápas se nazývá catchweight.

Kde sledovat UFC?

Nalaďte si náš kanál Nova Sport 6 HD! Tento kanál obsahují balíčky Velký a Sport.

Sport online
na 14 dní

Kompletní sportovní zážitek na 2 týdny.

(21 Kč za 1 den)
300 Kč

Sport online
na 30 dní

Ideální volba pro váš sportovní měsíc.

(12 Kč za 1 den)
350 Kč

Sport online
na 365 dní

Maximální sportovní zábava na celý rok.

(10 Kč za 1 den)
3500 Kč
(*Nutné vytvořit registraci. Opakovaná platba)

Váhové kategorie a šampioni

Muži mají následující váhové kategorie:

 • Muší váha (52,2 – 56,7 kg)
 • Bantamová váha (56,7 – 61,2 kg)
 • Pérová váha (61,2 – 65,8 kg)
 • Lehká váha (65,8 – 70,3 kg)
 • Velterová váha (70,3 – 77,1 kg)
 • Střední váha (77,1 – 83,9 kg)
 • Polotěžká váha (83,9 – 93,0 kg)
 • Těžká váha (93,0 – 120,2 kg)

Ženy mají vlastní váhové kategorie:

 • Slámová váha (do 52,2 kg)
 • Muší váha (52,2 – 56,7 kg)
 • Bantamová váha (56,7 – 61,2 kg)
 • Pérová váha (61,2 – 65,8 kg)

Jak si vedou v UFC Češi?

Pokud jste fanouškem MMA, jistě znáte jména fighterů, jako je Makhmud „Mach“ Muradov nebo Karlos Vemola, který byl prvním Čechem v UFC vůbec. Za něžnější pohlaví se jako první do UFC probojovala Lucie Pudilová. Ta se po krátké pauze, kterou strávila v Česko-Slovenské organizaci OKTAGON MMA, do této elitní mezinárodní soutěže opět vrací. Momentálně se za Čechy na žebříčku UFC drží nejvýše David Dvořák a Jiří Procházka.

Historický okamžik českého MMA jsme mohli zažít 1. května 2021, kdy Jiří porazil v hlavním zápase galavečera UFC on ESPN 23 v Las Vegas Dominica Reyese a dal mu KO ve 2. kole. Podobně dobře se Procházkovi dařilo i o rok dříve, kdy ve svém prémiovém duelu v UFC skolil ve druhém kole svého soupeře Volkana Oezdemira.

Dalším historickým mezníkem se pro české MMA stal galavečer UFC 275, kde Jiří Procházka porazil v krvavé bitvě brazilského šampiona Glovera Teixeiru a získal tak pro Čechy první šampionský pás organizace UFC. Procházka však nebyl se svým výkonem v duelu spokojený. Bohužel vinou těžkého poranění ramene musel Jiří Procházka vrátit titul do rukou organizace a bude o něj muset v následujících zápasech znovu bojovat.

Vyzkoušejte Telly na 14 dní zdarmaTyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí s tím související ochrana soukromí a smluvní podmínky společnosti Google.

Vyplňte správně všechna pole webového formuláře a zadejte svou platební kartu. Proveďte autorizační platbu 1 Kč, díky které si ověříme platnost vaší karty.

Na email obdržíte jednoduchý návod k přihlášení do Telly. SMS zprávou vám pošleme přihlašovací heslo.

Na telefon vám pošleme přihlašovací údaje. Můžete ihned začít sledovat na 14 dní zdarma. Bezplatné období můžete kdykoliv ukončit. Po uplynutí zkušební doby přejdete na placenou verzi, dle balíčku, který jste si vybrali.

Poznejte všechny vychytávky internetové televize. Pozastavte si obraz, přetočte, vybírejte pořady z archivu dle hodnocení a nahrávejte.

Součástí bezplatného 14 denního období nejsou kanály Nova Sport 3 a Nova Sport 4 ani možnost nahrávat pořady. Tyto kanály a možnost nahrávání se vám zaktivují v případě, že se rozhodnete dále pokračovat v placené verzi.