Programová nabídka Telly

Omlouváme se, ale program již není aktuální.

Vorvani – hlubinní potápěči živočišného království

Vorvani – hlubinní potápěči živočišného království

Orig. název: Le clan des cachalots

Žánr: Dokumentární
Rok: 2019
Země původu: Francie
Délka: 43 min

Vorvani obrovští jsou největším masožravci naší planety. O jejich životě se ale ví poměrně málo, proto vědci léta dokumentovali u pobřeží Mauricia pohyb a chování jedné vorvaní skupiny, která se do těchto míst vracela rok, co rok… Vorvaň obrovský, jehož populaci dlouho decimovaly velrybářské lodě, je na pokraji vyhynutí. V 80. letech dvacátého století byl lov vorvaňů zastaven – a to je zachránilo. Od té doby je vědci mohli studovat jedině během jejich pobytu na hladině. Život vorvaňů v hlubinách moří zůstal opředený řadou tajemství. Skupině vědců se nyní vůbec poprvé podařilo doslova ponořit do každodenního života kytovců. Více než sedm let prožívali fascinující osudy celého klanu nedaleko pobřeží ostrova Mauricius. Zároveň se pokusili odhalit tajemství vorvaňů a jejich vzájemné komunikace. Jak? Použili k tomu speciálně upravené nahrávací zařízení. Staňte se svědky dosud nevídaných intimních momentů mezi matkou a jejím novorozeným potomkem nebo malým vorvaněm a jeho „pečovatelkou“. Vědci se snaží rozluštit záhadu velrybího dialektu a komplikovaných vztahů ve fantasticky soudržné, matriarchální komunitě.

Vyzkoušejte Telly na 14 dní zdarmaTyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí s tím související ochrana soukromí a smluvní podmínky společnosti Google.

Vyplňte správně všechna pole webového formuláře a zadejte svou platební kartu. Proveďte autorizační platbu 1 Kč, díky které si ověříme platnost vaší karty.

Na email obdržíte jednoduchý návod k přihlášení do Telly. SMS zprávou vám pošleme přihlašovací heslo.

Na telefon vám pošleme přihlašovací údaje. Můžete ihned začít sledovat na 14 dní zdarma. Bezplatné období můžete kdykoliv ukončit. Po uplynutí zkušební doby přejdete na placenou verzi, dle balíčku, který jste si vybrali.

Poznejte všechny vychytávky internetové televize. Pozastavte si obraz, přetočte, vybírejte pořady z archivu dle hodnocení a nahrávejte.

Součástí bezplatného 14 denního období nejsou kanály Nova Sport 3 a Nova Sport 4 ani možnost nahrávat pořady. Tyto kanály a možnost nahrávání se vám zaktivují v případě, že se rozhodnete dále pokračovat v placené verzi.