Telly přidá kanály Nova Sport 5 a 6 s přenosy Formule 1 a MotoGP

28. 2. 2024

Televizní operátor Telly prohlubuje spolupráci se Skupinou Nova a zařadí do své programové nabídky nové kanály Nova Sport 5 a Nova Sport 6. Ty budou od 29. února vysílat kompletní sezónu závodů Formule 1, MotoGP a WorldSBK (mistrovství světa superbiků). Skupina Nova zároveň získá vysílací práva na UFC pro Česko a Slovensko.

Telly přidá kanály Nova Sport 5 a 6 s přenosy Formule 1 a MotoGP

Přímé přenosy zápasů UFC, nejprestižnější světové MMA organizace, bude nově exkluzivně vysílat kanál Nova Sport 6. Na něm se diváci mohou těšit na živé přenosy všech nadcházejících galavečerů UFC včetně bohatého doprovodného programu. UFC tak doplní kompletní sezónu motocyklových závodů MotoGP, která se na kanále Nova Sport 6 bude taktéž výhradně vysílat.

Další změna nastává u přenosů závodů Formule 1, které bude od letošní sezóny exkluzivně vysílat kanál Nova Sport 5. Jeho zařazením do své programové nabídky tak bude Telly pokračovat ve vysílání F1 jako dosud. Přímé přenosy začínají 29. února, kdy se v rámci Velké ceny Bahrajnu vozů Formule 1 odjedou tréninkové jízdy. Kromě nich bude nový kanál Nova Sport 5 u všech 24 letošních závodů F1 vysílat i kvalifikační jízdy a samozřejmě hlavní závod.

Komentování přenosů zajistí čtveřice Števo Eisele, Josef Král, Pavel Fabry a Jitka Poláková. Pro vybrané závody budou novou součástí přenosů i postřehy natáčené přímo z místa dané Velké ceny.

Kanál Nova Sport 5 bude dostupný v Telly balíčcích Sport, Střední a Velký. Zájemci o Nova Sport 6 jej najdou v balíčcích Sport a Velký. Spuštění je naplánované na 29. února, aby diváci viděli již první Velkou cenu Formule 1.

Součástí dohody je i prodloužení práv na vysílání kanálů Nova Sport 3 a Nova Sport 4, kde na diváky čekají špičkové fotbalové zážitky v Lize mistrů UEFA nebo v evropských ligách.

„Skupinu Nova pokládáme za mimořádně významného provozovatele televizního vysílání nejenom na území České republiky. Těší nás, že nadále rozšiřujeme vzájemnou dlouhodobou spolupráci, ze které profitují televizní diváci, v tomto případě sportovní fanoušci, kterým přinášíme mimořádně atraktivní nabídku všech významných sportovních událostí,“ říká Vladimír Rusnák, šéf televizního operátora Telly.