Programová nabídka Telly

Snooker

Snooker

Žánr: Sportovní

Svět zeleného plátna a barevných koulí má před sebou mistrovství světa. A to je příležitost pozvat diváky, kteří se se snookerem ještě blíže neseznámili, aby podobně jako my propadli kráse této hry. Budete-li snooker pozorněji sledovat, brzy zjistíte, jak distingovaná hra to je. Sledujte jej na Telly.

Kde sledovat snookerové trunaje?

Snookerové turnaje se již od roku 2003 vysílají na kanálech Eurosport 1 a Eurosport 2.

Sport online
na 14 dní

Kompletní sportovní zážitek na 2 týdny.

(21 Kč za 1 den)
300 Kč

Sport online
na 30 dní

Ideální volba pro váš sportovní měsíc.

(12 Kč za 1 den)
350 Kč

Sport online
na 365 dní

Maximální sportovní zábava na celý rok.

(10 Kč za 1 den)
3500 Kč
(*Nutné vytvořit registraci. Opakovaná platba)

Pravidla snookeru

Snooker je hra, která se odehrává na stole o rozměrech 1,83 x 3,66 metru, kde se používá sada patnácti červených a šesti barevných koulí – žluté, zelené, hnědé, modré, růžové a černé. Zmíněné barvy se trefují bílou koulí, do které hráči strkají pomocí tága. Proti sobě hrají vždy pouze dva soupeři. Vítězem se stává ten, kdo vyhraje stanovený počet her, které se nazývají framy.

Začátek framu se probíhá úderem z půlkruhové vyhrazené zóny, která se nachází na protějším konci stolu od červených koulí. Červená koule má nejnižší hodnotu a hráč musí nejprve potopit jí. Po úspěšném potopení může mířit na některou z barevných koulí. Dokud nejsou potopeny všechny červené koule, ostatní barvy se po jejich potopení vrací na určené místo na stole. Ve chvíli, kdy na stole není již žádná červená, začíná tzv. barevná dohrávka. Podle hodnoty barvy (začíná se vždy nejnižší hodnotou) má hráč za úkol postupně potopit všechny ostatní barvy. Hra končí ve chvíli, kdy na stole nezbyde ani jedna barevná koule. Vítěze určí následně počet bodů za úspěšné potopení koulí.

Bodové hodnoty barevných koulí

  • červená koule – 1 bod
  • žlutá koule – 2 body
  • zelená koule – 3 body
  • hnědá koule – 4 body
  • modrá koule – 5 bodů
  • růžová koule – 6 bodů
  • černá koule – 7 bodů

Největší snookerové turnaje

V případě tenisu známe tzv. Grandslamy. Podobně to má i snooker. Existují tři hlavní turnaje (Tripple Crown) – UK Championship, Masters a Mistrovství světa. Na všech těchto podnicích se hraje o významné prize money, které v některých případech přesahují i 15 milionů korun. Ze tří jmenovaných turnajů je tím nejstarším Mistrovství světa, které v roce 2027 oslaví sto let své existence.

Fenomén Ronnie O’Sullivan

Možná jste snooker ještě nikdy nesledovali, ale jméno Ronnie O’Sullivan asi znáte. Tento snookerový hráč patří do vybrané společnosti jedenácti šampionů, kteří dokázali ovládnout všechny tři výše uvedené turnaje. O’Sullivan má celkem na kontě neuvěřitelných 40 titulů. Přesto, že mu pomalu táhne na padesát, stále se drží ve světové špičce.

 

 

 

Vyzkoušejte Telly na 14 dní zdarmaTyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí s tím související ochrana soukromí a smluvní podmínky společnosti Google.

Vyplňte správně všechna pole webového formuláře a zadejte svou platební kartu. Proveďte autorizační platbu 1 Kč, díky které si ověříme platnost vaší karty.

Na email obdržíte jednoduchý návod k přihlášení do Telly. SMS zprávou vám pošleme přihlašovací heslo.

Na telefon vám pošleme přihlašovací údaje. Můžete ihned začít sledovat na 14 dní zdarma. Bezplatné období můžete kdykoliv ukončit. Po uplynutí zkušební doby přejdete na placenou verzi, dle balíčku, který jste si vybrali.

Poznejte všechny vychytávky internetové televize. Pozastavte si obraz, přetočte, vybírejte pořady z archivu dle hodnocení a nahrávejte.

Součástí bezplatného 14 denního období nejsou kanály Nova Sport 3 a Nova Sport 4 ani možnost nahrávat pořady. Tyto kanály a možnost nahrávání se vám zaktivují v případě, že se rozhodnete dále pokračovat v placené verzi.