Programová nabídka Telly

Evropská liga UEFA

Evropská liga UEFA

Žánr: Sportovní

Mladší sestřička Ligy mistrů. To však neznamená, že by svou atraktivitou nějak výrazně za milionářskou soutěží zaostávala. Vznikem Konferenční ligy její prestiž ještě více stoupá. Není výjimkou, že zde na sebe naráží fotbalové týmy z těch nejlepších lig. FC Barcelona, Inter Milán či hegemon soutěže FC Sevilla. To je jen krátký výčet týmů, které si zápasy Evropské ligy UEFA zahrály. Evropská liga napříč fotbalovým světem skutečně získává ohromný kredit, a to existuje jen něco málo přes deset let. Aktuálně je považována za druhou nejlepší klubovou soutěž v Evropě, což samo o sobě zaručuje krásný fotbal.

Kde sledovat Evropskou ligu UEFA?

Nalaďte si naše kanály Sport1, Sport 2 a ČT sport! Tento kanál obsahují balíčky Střední, Velký a Sport.

Sport online
na 14 dní

Kompletní sportovní zážitek na 2 týdny.

(21 Kč za 1 den)
300 Kč

Sport online
na 30 dní

Ideální volba pro váš sportovní měsíc.

o 43 % výhodnější (12 Kč za 1 den)
350 Kč

Sport online
na 365 dní

Maximální sportovní zábava na celý rok.

o 52 % výhodnější (10 Kč za 1 den)
3500 Kč
(*Nutné vytvořit registraci. Opakovaná platba)

Historie Evropské ligy

Dlouhá léta byl druhou nejvýznamnější evropskou soutěží Pohár UEFA, který se do roku 2005 hrál systémem postupování v jednotlivých kolech. Poté došlo ke změně celého herního modelu a po vzoru Ligy mistrů se základní část odehrává ve čtyřčlenných skupinách, ze kterých postupují dva nejlepší týmy pavouka do jarní vyřazovací fáze. Novou podobu herního modelu poté v roce 2009 završila samotná změna názvu soutěže na Evropskou ligu UEFA.

Prvním vítězem Evropské ligy se stalo Atlético Madrid. Ovšem nejúspěšnějším klubem je jiný španělský celek – řeč je o FC Sevilla. Za skutečně krátkou historii soutěže ukořistil tým z Andalusie již čtyři tituly! Není tak náhodou, že pokud se Sevilla objeví ve vyřazovací fázi Evropské Ligy, ostatní týmy se třesou, aby jim losování neurčilo právě ji. 

 

Česká stopa v Evropské lize

Sevilla je jednoznačným hegemonem této soutěže. O to krásnější je fakt, že jediným klubem, který ji dokázal v jarním play-off vyřadit, je pražská Slavia. Té se v této soutěži podařilo dvakrát probojovat do čtvrtfinále. Stejně je na tom i rival sešívaných – Sparta, která má na kontě také dvě čtvrtfinálové účasti. Do vyřazovací jarní fáze se také jednou povedlo probojovat Slovanu Liberec.

 

Nejúspěšnější týmy Evropské ligy a Poháru UEFA

Sevilla FC – 6 titulů

Inter Milán – 3 tituly

Liverpool FC – 3 tituly

Juventus FC – 3 tituly

Atlético Madrid – 3 tituly

Sparta a Slavia v Evropské lize 2023/24

21. 09. 2023
Servette FC SK Slavia Praha
AC Sparta Praha Aris Limassol FC

05. 10. 2023
Betis AC Sparta Praha
SK Slavia Praha FC Sheriff

26. 10. 2023
AC Sparta Praha Rangers FC
AS Roma SK Slavia Praha

09. 11. 2023
SK Slavia Praha AS Roma
Rangers FC AC Sparta Praha

30. 11. 2023
AC Sparta Praha Betis
FC Sheriff SK Slavia Praha

14. 12. 2023
SK Slavia Praha Servette FC
Aris Limassol FC AC Sparta Praha

 

Vyzkoušejte Telly na 14 dní zdarmaTyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí s tím související ochrana soukromí a smluvní podmínky společnosti Google.

Vyplňte správně všechna pole webového formuláře a zadejte svou platební kartu. Proveďte autorizační platbu 1 Kč, díky které si ověříme platnost vaší karty.

Na email obdržíte jednoduchý návod k přihlášení do Telly. SMS zprávou vám pošleme přihlašovací heslo.

Na telefon vám pošleme přihlašovací údaje. Můžete ihned začít sledovat na 14 dní zdarma. Bezplatné období můžete kdykoliv ukončit. Po uplynutí zkušební doby přejdete na placenou verzi, dle balíčku, který jste si vybrali.

Poznejte všechny vychytávky internetové televize. Pozastavte si obraz, přetočte, vybírejte pořady z archivu dle hodnocení a nahrávejte.

Součástí bezplatného 14 denního období nejsou kanály Nova Sport 3 a Nova Sport 4 ani možnost nahrávat pořady. Tyto kanály a možnost nahrávání se vám zaktivují v případě, že se rozhodnete dále pokračovat v placené verzi.