Programová nabídka Telly

FA Cup

FA Cup

Žánr: Sportovní

Football Association Challenge Cup – FA Cup je nejstarší klubovou fotbalovou soutěží na světě ve Spojeném království. Ať už na trávníku zaskórují stateční a nebojácní outsideři, nebo profesionální týmy, historie FA Cup je plná skvělých příběhů, momentů a památných zvratů. Účastní se ho více než 700 týmů, od superhvězdných hráčů Manchesteru United až po amatérské týmy. Kdo zvedne trofej nad hlavu tentokrát?

Překvapivé postupy a gigantické porážky. Kdo by to nemiloval? Nic fanoušky nespojuje v jednotný fotbalový národ tak jako FA Cup. Soutěž startuje už v srpnu.

Kde sledovat FA Cup?

Nalaďte si naše kanály Nova Sport 1 a Nova Sport 2! Tyto kanály obsahují balíčky Velký a Sport.

Sport online
na 14 dní

Kompletní sportovní zážitek na 2 týdny.

(21 Kč za 1 den)
300 Kč

Sport online
na 30 dní

Ideální volba pro váš sportovní měsíc.

o 43 % výhodnější (12 Kč za 1 den)
350 Kč

Sport online
na 365 dní

Maximální sportovní zábava na celý rok.

o 52 % výhodnější (10 Kč za 1 den)
3500 Kč
(*Nutné vytvořit registraci. Opakovaná platba)

Vyřazovací soutěž – herní systém pavouk

Pravidla jsou jednoduchá, postup na jedno vítězství. Program soutěže do 1. kola kvalifikace tvoří týmy z 10. – 7. úrovně pyramidy anglických lig. Následně se přidávají týmy z Národní ligy. 1. řádné kolo vstupují do tabulky týmy ze 3. a 4. ligy (League One, League Two).

Očekávaný program přichází v lednu ve 3. kole. A právě v tomto kole začíná zábava, protože všechny kluby z nejvyšších dvou divizí Premier League a Championship se připojují k týmům. Pavouk v této fázi má 64 týmů, do finále zbývá 5 kol. Odvety za remízy se hrají do 4. kola. Od 5. kola rozhoduje prodloužení a penalty. Semifinále a finále se hraje ve Wembley.

Zajímavosti a historie FA Cup

Jak se týmy kvalifikují do soutěže?

Soutěže se může zúčastnit každý klub do 10. úrovně anglické fotbalové ligy, který splňuje kritéria způsobilosti. Všechny kluby z nejvyšších čtyř úrovní jsou automaticky způsobilé.

Jaké kluby jsou nejúspěšnější?

V historii FA Cupu to jsou Arsenal, Manchester United. V posledních letech úspěch slavila i Chelsea a Liverpool FC.

Jaký je z historie nejlepší gól?

V roce 1972 se odehrála snad nejpamátnější remíza FA Cupu všech dob. Ronnie Radford z Hereford United napálil z 35 metrů míč do branky, čímž vyrovnal na remízu proti Newcastlu United. V prodloužení se prosadil Ricky George. Takové vítězství bylo naposled v roce 1949, kdy neligový klub porazil v soutěžním utkání klub z první ligy.

Pro vítěze pohár

Věděli jste, že první pohár byl v roce 1895 ukraden a nikdy se nevrátil? Rytec má jen 5 minut na vyrytí vítězného týmu na stříbrný štítek na podstavec. Každý klub ve finálovém zápase obdrží 30 medailí. Ty dostávají hráči, zaměstnanci a funkcionáři.

Co myslíte, dokáží menší týmy porazit profesionály z Premier League? Který klub získá trofej a tučnou prémii?

Vyzkoušejte Telly na 14 dní zdarmaTyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí s tím související ochrana soukromí a smluvní podmínky společnosti Google.

Vyplňte správně všechna pole webového formuláře a zadejte svou platební kartu. Proveďte autorizační platbu 1 Kč, díky které si ověříme platnost vaší karty.

Na email obdržíte jednoduchý návod k přihlášení do Telly. SMS zprávou vám pošleme přihlašovací heslo.

Na telefon vám pošleme přihlašovací údaje. Můžete ihned začít sledovat na 14 dní zdarma. Bezplatné období můžete kdykoliv ukončit. Po uplynutí zkušební doby přejdete na placenou verzi, dle balíčku, který jste si vybrali.

Poznejte všechny vychytávky internetové televize. Pozastavte si obraz, přetočte, vybírejte pořady z archivu dle hodnocení a nahrávejte.

Součástí bezplatného 14 denního období nejsou kanály Nova Sport 3 a Nova Sport 4 ani možnost nahrávat pořady. Tyto kanály a možnost nahrávání se vám zaktivují v případě, že se rozhodnete dále pokračovat v placené verzi.