Programová nabídka Telly

Liga mistrů UEFA

Liga mistrů UEFA

Žánr: Sportovní

Liga mistrů (UEFA Champions League) je jednou z nejprestižnějších fotbalových soutěží. Pořádá ji Evropská fotbalová asociace (UEFA) a účastní se jí nejlepší kluby z evropských lig. Vítěz této soutěže automaticky postupuje na Mistrovství světa ve fotbale klubů, kde se na začátku sezóny utká s vítězem Evropské ligy o prestižní evropský Superpohár.

Užijte si to nejlepší, co vám fotbal může nabídnout z pohodlí vašeho obýváku. Těšit se můžete tradičně na čtyři předkola Ligy mistrů a hlavní soutěž, která je rozdělena do osmi skupin. Z těchto skupin pak postupují dva nejlepší kluby do vyřazovací fáze, kde každý z nich odehraje dva zápasy. Finále Ligy mistrů se pak hraje na jediný vítězný zápas. Kdo vyhraje slavný titul tentokrát?

Kde sledovat Ligu mistrů?

Nalaďte si náš kanál Premier Sport 1Premier Sport 2, Nova sport 3 a Nova sport 4. Tyto kanály obsahují balíčky Střední, Velký a Sport.

Sport online
na 14 dní

Kompletní sportovní zážitek na 2 týdny.

(21 Kč za 1 den)
300 Kč

Sport online
na 30 dní

Ideální volba pro váš sportovní měsíc.

o 43 % výhodnější (12 Kč za 1 den)
350 Kč

Sport online
na 365 dní

Maximální sportovní zábava na celý rok.

o 52 % výhodnější (10 Kč za 1 den)
3500 Kč
(*Nutné vytvořit registraci. Opakovaná platba)

Zajímavosti o Lize mistrů

Které kluby jsou nejúspěšnější?

Španělské fotbalové kluby, jako třeba Real Madrid, patří k absolutní špičce mezi týmy, které soutěží v Lize mistrů. V lize se ale daří také italským, německým a anglickým klubům, jako třeba AC Milán, Bayern Mnichov a Liverpool FC.

Kdo jsou nejlepší střelci Ligy mistrů?

První místo drží slavný Cristiano Ronaldo. Následuje ho Lionel Messi, Robert Lewandowski a Karim Benzema.

Kdo vstřelil nejrychlejší branku?

Roy Makaay z Bayernu Mnichov v zápase proti Realu Madrid v roce 2007 střelil gól za pouhých 10,12 vteřin od začátku zápasu. 

Jak se jmenuje hymna Ligy mistrů?

Hymna Ligy mistrů vznikla v roce 1992 při založení této soutěže (nahradila tehdejší Pohár mistrů evropských zemí). Její oficiální název je The UEFA Champions League Anthem. Složil ji Tony Britten, nahrála ji londýnská Royal Philharmonic Orchestra a nazpíval sbor akademie St. Martin in the Fields. Zajímavostí je, že se hymna nemůže používat ke komerčním účelům.

Jsou mezi vítězi Ligy mistrů i čeští hráči?

Máme celkem 4 hráče, kteří vyhráli Ligu mistrů během svého působení v zahraničních klubech. Milan Baroš a Vladimír Šmicer zvítězili v barvách Liverpoolu. Marek Jankulovski pozvedl trofej v klubu AC Milán a Petr Čech vyhrál se svým klubem Chelsea FC.

Dostaly se do Ligy Mistrů i české týmy?

Ano. K nejúspěšnějším českým klubům patří AC Sparta Praha, které se podařilo třikrát probojovat do osmifinále (16 posledních týmů). V historii se do poháru dostaly i další týmy jako SK Slavia a Viktoria Plzeň. Sparta se poprvé probojovala v sezoně 1994/1995 a naposledy se zúčastnila osmifinále v letech 1999/2000, kde pak narazila na FC Bayern Mnichov. Slavia dosáhla svého největšího úspěchu v sezoně 2007/2008, kdy se dostala až do čtvrtfinále. V osmifinále porazila Sevilla FC, ale ve čtvrtfinále už nestačila na anglický celek Arsenal FC. Liga mistrů také nabídla velmi zajímavé zápasy ve skupinové fázi jako: Plzeň–⁠Inter Milán, Plzeň–⁠Bayern a Plzeň–⁠Barcelona, z vítězství se však Viktorka neradovala.

Historie Ligy mistrů

Liga mistrů se původně nazývala Pohár mistrů evropských zemí, který se vůbec poprvé uskutečnil v sezóně 1955/56 a vyhrál jej Real Madrid. Z výhry se pak tento klub radoval následující čtyři roky po sobě. Formát soutěže byl tehdy trochu jiný. Hrálo se ve vyřazovacích kolech, kdy každý tým proti sobě sehrál dva zápasy a tým s lepším skóre pak postupoval do dalšího kola. V roce 1992 se pak soutěž přejmenovala na Ligu mistrů a změnila formát na ten, který známe dodnes.

Vyzkoušejte Telly na 14 dní zdarmaTyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí s tím související ochrana soukromí a smluvní podmínky společnosti Google.

Vyplňte správně všechna pole webového formuláře a zadejte svou platební kartu. Proveďte autorizační platbu 1 Kč, díky které si ověříme platnost vaší karty.

Na email obdržíte jednoduchý návod k přihlášení do Telly. SMS zprávou vám pošleme přihlašovací heslo.

Na telefon vám pošleme přihlašovací údaje. Můžete ihned začít sledovat na 14 dní zdarma. Bezplatné období můžete kdykoliv ukončit. Po uplynutí zkušební doby přejdete na placenou verzi, dle balíčku, který jste si vybrali.

Poznejte všechny vychytávky internetové televize. Pozastavte si obraz, přetočte, vybírejte pořady z archivu dle hodnocení a nahrávejte.

Součástí bezplatného 14 denního období nejsou kanály Nova Sport 3 a Nova Sport 4 ani možnost nahrávat pořady. Tyto kanály a možnost nahrávání se vám zaktivují v případě, že se rozhodnete dále pokračovat v placené verzi.