Programová nabídka Telly

Ligue 1

Ligue 1

Žánr: Sportovní

Ligue 1 (známá také pod sponzorským názvem Ligue 1 Uber Eats) je nejvyšší francouzská fotbalová soutěž, která je především v posledních letech, považována za jednu z nejkvalitnějších v Evropě. Aktuálně je dokonce podle koeficientu UEFA hodnocena jako pátá nejlepší liga v Evropě.

Fanděte svým oblíbeným fotbalovým klubům z Francie z pohodlí vašeho domova. Ligy se tradičně účastní 20 týmů a hraje se ve formátu podzim-jaro. Každý tým hraje s každým hned dvakrát –  jednou na domácím stadionu a jednou na cizím hřišti. Celkem se tedy můžete těšit na 38 zápasů v podání těch nejlepších hráčů Evropy. Kdo se dostane do finále a vyhraje tentokrát?

Kde sledovat Ligue 1?

Nalaďte si naše kanály Nova Sport 1 a Nova Sport 2! Tyto kanály obsahují balíčky Velký a Sport.

Sport online
na 14 dní

Kompletní sportovní zážitek na 2 týdny.

(21 Kč za 1 den)
300 Kč

Sport online
na 30 dní

Ideální volba pro váš sportovní měsíc.

(12 Kč za 1 den)
350 Kč

Sport online
na 365 dní

Maximální sportovní zábava na celý rok.

(10 Kč za 1 den)
3500 Kč
(*Nutné vytvořit registraci. Opakovaná platba)

Zajímavosti o Ligue 1

Které kluby jsou nejslavnější?

K mezinárodně nejznámějším klubům Ligue 1 patří Paris Saint-Germain, AS Monaco, AS Saint-Étienne, Olympique Lyonnais, FC Nantes, Lille OSC, Olympique de Marseille, Girondins de Bordeaux a RC Lens. Paris Saint-Germain je jediným klubem, který dosud neutrpěl žádný bodový sestup.

Kdo jsou nejlepší hráči Ligue 1?

K aktuálně nejlepším hráčům francouzské fotbalové ligy patří taková jména jako Lionel Messi, Kylian Mbappé, Marquinhos, Achraf Hakimi nebo Neymar. Kylian Mbappe je momentálně dokonce považován za nejlepšího fotbalistu na světě. I z toho důvodu je Ligue 1 tak atraktivní pro diváky. 

Které kluby dominují Ligue 1?

Na počátku nového tisíciletí dominoval francouzskému fotbalu Lyon, který získal rekordních 7 titulů v řadě a slavil úspěchy i na evropské scéně. V posledních letech ale nadvládu převzal bohatý klub Paris Saint-Germain (PSG).

Mohou za to samozřejmě i vysoké platy a zvučná jména hráčů, ke kterým se řadí například Lionel Messi, Neymar, Mbappé nebo Marquinhos. V pařížském klubu aktuálně hraje TOP 10 nejlépe placených hráčů této ligy. A cíl mají jasný – vyhrát prestižní Ligu Mistrů.

Česká stopa v Ligue 1

I ve francouzské lize se objevila celá řada českých fotbalistů. Prakticky svou celou kariéru strávil ve Francii Jaroslav Plašil, který hrál nejprve za Monako a později za klub Girondins de Bordeaux. Za Lens a Girondins de Bordeaux hrál i hvězdný Vladimír Šmicer. 

Od roku 2005 kopal za slavné PSG i český fotbalista David Rozehnal, který si pak později vyzkoušel ještě angažmá v klubu Lille. Francouzská fotbalová liga byla startovací stanicí i pro legendárního brankáře Petra Čecha. Toho v jeho tehdy dvaceti letech naverbovalo Rennes.

Historie Ligue 1

Ligue 1 existuje od roku 1932. V té době se soutěž jmenovala National, ale hned o rok později se přejmenovala na Division 1. Současný název získala fotbalová liga v roce 2002. Od založení ligy v sezóně 1932-33 až do začátku sezóny 2021-22 v ní hrálo celkem 74 klubů. V současné době jsou Marseille, Metz, Montpellier, Nice a Rennes jedinými zakládajícími členy ligy, kteří v Ligue 1 stále hrají.

Jak je to s kvalifikací do Ligy mistrů?

Od sezóny 2017-18 se podle koeficientu UEFA do Ligy mistrů kvalifikují tři nejlepší týmy Ligue 1, přičemž dva nejlepší postupují přímo do skupinové fáze. Tým na třetím místě vstupuje do třetího kvalifikačního kola. Mužstvo na čtvrtém místě se kvalifikuje do Evropské ligy UEFA a tým, který skončí na pátém místě, jde do předkola Evropské Konferenční ligy.

Vyzkoušejte Telly na 14 dní zdarmaTyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí s tím související ochrana soukromí a smluvní podmínky společnosti Google.

Vyplňte správně všechna pole webového formuláře a zadejte svou platební kartu. Proveďte autorizační platbu 1 Kč, díky které si ověříme platnost vaší karty.

Na email obdržíte jednoduchý návod k přihlášení do Telly. SMS zprávou vám pošleme přihlašovací heslo.

Na telefon vám pošleme přihlašovací údaje. Můžete ihned začít sledovat na 14 dní zdarma. Bezplatné období můžete kdykoliv ukončit. Po uplynutí zkušební doby přejdete na placenou verzi, dle balíčku, který jste si vybrali.

Poznejte všechny vychytávky internetové televize. Pozastavte si obraz, přetočte, vybírejte pořady z archivu dle hodnocení a nahrávejte.

Součástí bezplatného 14 denního období nejsou kanály Nova Sport 3 a Nova Sport 4 ani možnost nahrávat pořady. Tyto kanály a možnost nahrávání se vám zaktivují v případě, že se rozhodnete dále pokračovat v placené verzi.